Pierwsza edycja Seminarium Wood & Technology

19 kwietnia 2018 roku, na uczelni AGH w Krakowie zgodnie z planem odbyło się seminarium naukowe "Wood and Technology". Seminarium uroczyście otworzył Dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Pan prof. Marek Cała. Zostały zaprezentowane liczne referaty. Prelegenci wyjątkowo postarali się zaciekawiając swoimi pracami głodną wiedzy publiczność. Nie obyło się również bez zażartych dyskusji, lecz oczywiście na wysokim poziomie merytorycznym jak i kulturalnym. W holu budynku A0 można było za to podziwiać altanę w całości wykonaną z drewna, włącznie z połączeniami cisielskimi, co jest zasługą zgranego zespołu studentów i doktorantów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Ponadto odbyła się wystawa mebli drewnianych, zaprojektowanych i wykonanych przez studentów i pracowników Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na koniec został roztrzygnięty konkurs referatów. Jury po ciężkich rozważaniach postanowiło wyróżnić trzy prace. Nagroda główna trafiła do członków studenckiego koła naukowego "Aksjator", Bartosza Gładysza oraz Grzegorza Kaczmarczyka za pracę pod tytułem: "Modelowanie i budowa tymczasowego obiektu w konstrukcji drewnianej z przekryciem membranowym". Drugie miejsce zajęły studentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Magdalena Jankowska i Edyta Ptasznik za "Meble dla spryciarzy. Krzesła do łatwego montażu z wykorzystaniem technologii CNC". Wśród wyróżnionych zasłużenie znalazł się również doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Hubert Albertusiak wraz ze swoim referatem "Technologia CNC a minimalizm w meblarstwie". Jednakże wszyscy prelegenci wykonali niesamowitą i ciężką zarazem pracę, czego dowodem było ciągłe zaciekawienie oraz skupienie publiczności.

Cieszymy się, że aula została tak licznie wypełniona przez słuchaczy. Dziękujemy wszystkim obecnym za zainteresowanie i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że spotkamy się wspólnie w kolejnej edycji za rok.